Skrywane Sekrety Piramid

Jak to możliwe, że piramida Cheopsa ma wyraźnie widoczne 8 boków, a nie jak zwykle mówi się o 4? Czy sensacją nie jest, że piramidę wzniesiono przez 20 lat?

Dlaczego współcześni inżynierowie i maszyny nie są w stanie odtworzyć kształtów kamieni użytych przy budowie tych znanych budowli?

Jak stworzono idealnie symetryczne naczynia i wazy? I dlaczego nie zostały one nigdy przebadanie? To wszystko w tym wpisie…

Jak to możliwe, że grobowiec Cheopsa ma widoczne wyraźnie 8 ścian a nie tylko 4? Podczas równonocy jesiennej siły wojskowe zrobiły zdjęcie piramidom z lotu ptaka. Widać na nim, że budowla na cześć Cheopsa ma na jednym z boków wyraźne dwie ściany. Jedną oświetloną drugą nie. Są to równo dwie połowy. Efekt ten jest widoczny dzięki wklęsłościom w ścianach i tylko przez kilka sekund. Efekt ten jest zauważalny tylko dwa razy w ciągu roku podczas równonocy. Potwierdzono to w 1934 roku wykonując zdjęcia w podczerwieni. Ten sam efekt można uzyskać wprowadzając piramidę do programu architektonicznego i określając jej dokładne położenie. Prawdopodobnie wklęśnięcia zostały stworzone po to aby wskazywać równonoce. Egiptolodzy nie potwierdzają tych faktów ze względu na to, że uważają, iż budowniczowie używali tylko prostych narzędzi i nie mieli aż tak zaawansowanej wiedzy technicznej. Zaprzeczają jakoby tamtejsi robotnicy mieli tak dużą wiedzę o położeniu i rozmiarach budowanej piramidy.

Posągi w Luksorze, po komputerowym nałożeniu lewej strony twarzy Ramzesa na prawą wydają się identyczne, odkryto to dzięki analizie fotogrametrycznej . Nie są uczynione ludzką ręką, przynajmniej nie narzędziami, które prezentują egiptolodzy.

ZDJĘCIA przesunięcia do Swinksa.

Co łączy budowle z Wyspy Wielkanocnej, z Cuzco, Sacsayhuaman, Ollantaytambo, Machu Picchu, piramidy w Gizie i w Teotihuacan oraz piramidy w prowincji Shaanxi w Chinach? A także monumenty Yonaguni?

Piramidion, czyli kamień wieńczący szczyt piramidy znaleziony w pobliżu piramidy ojca Cheopsa, czyli Snufru zawiera w sobie ciekawe informacje. Mianowicie 1,57 metra podstawy i dwukrotność wysokości pomnożone dają liczbę pi. Również dwukrotne pomnożenie podstawy piramidy daje liczbę pi. Co więcej, podstawową jednostką miary użytą przy budowie piramidy Cheopsa jest kubit, który wynosi 0,5235 metra. Ta jednostka nazywa się tak samo jak ta używana w komputerach kwantowych. Wartość jednego kubita została wyliczona po dokładnym zmierzeniu dużej komnaty w piramidzie Cheopsa.

Dlaczego kształt wielkiej piramidy jest tak niezwykły? Mając kwadrat wystarczy podnieść jego środek aby otrzymać piramidę. Do projektowania budowli na cześć Cheopsa użyto jednak koła. Wystarczy aby promień tego okręgu podnieść do góry co da wysokość wielkiej piramidy. Co ciekawe w tym jedynym projekcie budowlanym odkrywa się liczba pi (π) jak i liczba fi (φ). Połowa obwodu podzielona przez wysokość boku daje liczbę π. Powierzchnia ścian podzielona przez powierzchnię podstawy daje liczbę φ. Wykonując dzielenie połowy obwodu przez wysokość bezwzględną otrzymujemy φ kwadrat.

Co ciekawe wysokość piramidy podzielona przez 2 daje szczyt wyższej komnaty . Dzieląc wysokość przez 3 otrzymamy wysokość sufitu wyższej komnaty. Dalej dzieląc przez 4 otrzymamy szczyt komnaty średniej. Przez 5 otrzymamy podłogę komnaty dolnej, przez 7 podłogę komnaty średniej. Oficjalne wymiary piramidy to 440 na 280 kubitów. Jeden kubit mierzy jak już wcześniej wspominałem 32,56 cm. Gdy od połowy obwodu w metrach odejmiemy wysokość wychodzi 314,16 metrów, czyli stukrotność π. Gdyby wielkość wielkiej piramidy byłaby większa lub mniejsza o pół metra to by się nie wydarzyło.

3,1416-2,618=0,3256 π-φ²=kubit

Odcinek od Wyspy Wielkanocnej do Gizy jest częścią okręgu mierzącego 40 tys. kilometrów. Linia tego okręgu ma szerokość 100 kilometrów. Przechodzi ona przez wiele ważnych miejsc. Na jej drodze jest Peru (Paracas), geoglify z Nazca, Machu Picchu, Ollantaytambo, Cuzco, Sacsayhuaman, piramidy w Paratoay, w Afryce kraina Dogonów, przechodzi ona przez algierskie pasmo górskie Tassili N’ajjer gdzie narysowane jest dziwne marsjańskie bóstwo. W Egipcie przechodzi przez oazę Siwa i świątynię Amona, następnie przez piramidy w Gizie dalej przez Jordańską Petrę, irakijskie Ur i irańskie Persepolis, pakistańskie Mohendżo Daro gdzie odnaleziono radioaktywne szkielety. Następnie przez święte miejsca kultu w Pyay w Birmie, Khajuraho w Indiach, Sukhothai w Tajlandii oraz Angkor Wat i Preah Vihear w Kambodży. Zatacza koło i przechodzi przez najbardziej odosobnione miejsce na ziemi, czyli Wyspę Wielkanocną. Obwód okręgu ma długość równika i jest odchylony o 30 stopni.

Odległość z Teotihuacan i Nazca do Gizy jest taka sama jak z Angkor Wat do Nazca i Mohenjo Daro do Wyspy Wielkanocnej. Odległość między Wyspą Wielkanocną a Gizą jest równa złotej liczbie pomnożonej przez 10 000. Dystans między Angkor Wat i Gizą pomnożony przez złotą liczbę jest równy odległości między Gizą i Nazca. Pomnożony przez φ daje odległość z Angkor Wat do Nazca.

Dalej jest jeszcze ciekawiej, południk przechodzący przez Wielką Piramidę dzieli ziemię na dwie połowy. Gizę określono centralnym punktem naszej planety. Okazuje się, że Piramida Cheopsa jest geograficzną reprezentacją ziemi. Dokładnie jest makietą półkuli północnej. Jedna z długości piramidy odpowiada jednej sekundzie geograficznej po obwodzie równika, oznacza także prędkość ruchu obrotowego ziemi.

Bloki Wielkiej Piramidy w górnej komnacie są dopasowane do dziesiątej części milimetra oraz idealne w pionie i poziomie. Budowniczowie nie mieli odpowiednich narzędzi. Więc skąd ta precyzja?

Okazuje się, że językiem piramidy Cheopsa jest matematyka. Rysując dwa okręgi jeden wewnątrz podstawy piramidy drugi na zewnątrz i obejmując ich obwody w metrach otrzymamy wartość prędkości światła, czyli 299,79613 a dokładniej 299,792458.

Giza to wielki zegar, który zatacza koło co 26 000 lat. Budowniczowie użyli równonocy aby zwrócić uwagę na cykl astronomiczny ziemi. Jeśli wybierzesz jakąś gwiazdę to za 72 lata odchyli się ona o jeden stopień. Po 26 000 lat zatoczyły pełne koło. Nazywa się to precesją punktu równonocy. Dzisiejsi astronomowie używają zodiaków aby określić położenie ziemi we wszechświecie. Konstelacje wskazujące oczy Swinksa zmieniły położenie. To znaczy, że położenie ziemi we wszechświecie zmieniło się.

Obwód piramidionu wynosi dokładnie 12 kubitów. Okrąg, w który się wpisuje jest podzielny na 12 stref, na 12 zodiaków. Cztery krawędzie boków piramidy oznaczają zodiaki: byka, lwa skorpiona i wodnika. Kiedyś skorpionowi odpowiadał orzeł a wodnikowi anioł, widać to na fasadach wielu katedr. Tym znakom zodiaku przypisuje się 4 gwiazdy. Najjaśniejsze czyli tzw. strażnicy nieboskłonu. Gwiazdy: Aldebaran z gwiazdozbioru byka, Regulus z lwa, Antares, że skorpiona Eta Piscium z ryb a przed zmianami współczesnych astronomów z wodnika. Odległości między tymi ciałami niebieskimi są nie zmienne. Dzięki temu używa się ich jako punktów odniesienia. Osie piramidy dzielą ją po przekątnej na oś byka i skorpiona lub też byka i orła. Mieszkańcy Babilonii przedstawiali go jako skrzydlatego byka. Drugą przekątną jest oś lwa i wodnika lub też lwa i anioła. To zwierzę przedstawiono tuż przy piramidzie, czyli Swinks, lew z ludzką głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *